Naše klučičí stádečko

08.03.2022

Naše klučičí stádečko

Naše klučičí stádečko (říkáme jim boyband) tvoří tři kluci - Cadburry, Altair, Giorno.

Všichni jsou adoptovaní, protože věříme, že i ten nejmenší život má velikou cenu. Cadburry a Giorno se narodili samičkám, kterých se někdo zbavil. Naštěstí se dostaly do péče Ochrany fauny, a přestože se tato záchranná stanice specializuje na divoká zvířata, postarala se o ně a miminka zde přišla na svět. Kluci mi tam při práci přirostli k srdci a tak s námi odjeli domů. Altair byl neočekávaný přírůstek. Brouzdala jsem inzeráty a objevila paní, která si koupila morče ze zverimexu a poté zjistila, že mají doma alergii, muselo proto jít pryč. Takže jsem paní napsala, sedla na autobus a jela hodinu pro morčáka. Vzhledem k tomu, že byl původně chován v kleci, užívá si u nás volný výběh ze všech nejvíce.

 

Na morčatech mě nejvíc baví to, jak rozdílné osobnosti mají. Přestože jsou to chlupaté kuličky, které vlastně v přírodě tvoří potravu predátorům, i tak jsou neskutečně rozdílná a chytrá. Giorno je vedoucí našeho stáda, všechny srovná, ale utíká první, když slyší vysavač. Je také strašně vybíravý. Cadburry se možná měl narodit jako samička, protože je hodně submisivní, nejraději se válí v pelíšku, a sní, cokoli mu přijde do cesty. A Altair je ten chytrý. Ví, že když na mě mrkne a přejde v tichosti pokoj, dostane pamlsek aniž by to kluci věděli a musel se dělit. Nerad se chová, ale pokud ho drbu na zemi, je spokojený a přijde sám od sebe mi ožužlat prsty :D

 

Samozřejmě víme, že spousta morčat nemá takové štěstí jako ta naše, a nemluvím ani tak o pokoji, který mají celý k dispozici, nebo všem těm pelíškům, které nechávají chlupy v pračce, ale milujícím domově samotném. Proto pokud to jde, přispíváme na organizaci Králíci a hlodavci v nouzi, která zachraňuje další malé dušičky. A pokud objednáváme pelíšky od UšitáZvířecíLáska, necháváme drobné na útulky :)

Sledujte náš klučičí příběh na Instagramu - Anet Skálová (@jekysek).