Kreslení cartooňáků: Jak to vše začalo?

20.09.2021

 

Kreslení cartooňáků: Jak to vše začalo?  

Kreslení mě doprovází prakticky už od 4 let, kdy jsem objevila papír a pastelky. Když jsem byla malá, rodiče mi často dávali tužku a papír, abych se nějak zabavila a časem jsem si ke kreslení vybudovala vztah a nemohla jsem se od papíru odtrhnout. Ze začátku jsem kreslila spíše auta, lidi a prakticky všechno jiné, až na zvířata.

Nicméně, zvířata mě doprovází celým mým životem, prakticky od narození. Vždycky jsme měli doma kočky, které jsem nadevše milovala a láska k nim mě doprovází až dodnes. Rodiče kdysi měli křížence jezevčíka, ale svého prvního pejska jsem dostala ve svých 14 letech. Byl a stále to je náš rodinný pes, který mě toho hodně naučil, co se kynologie týče. Jedná se o labradora a dostal jméno Marley, nyní bude mít 8 let a je to opravdový člen rodiny.

Digitálně jsem začala kreslit v roce 2016, tehdy jsem se učila, neměla jsem žádné zakázky a tvořila jsem spíše pro sebe, než pro někoho jiného. Marley byl častokrát mým modelem. Od té doby jsem zjistila, že kreslení zvířat mě neskutečně baví a naplňuje. V roce 2017 jsem k narozeninám dostala kocourka, směsku klasické kočky evropské a siamské. Pojmenovala jsem ho Maxík a je to můj miláček. Dokonce se stal i maskotem na mém kreslícím účtu. Často ho totiž kreslím.

Na začátku roku 2020 jsem začala bydlet sama s partnerem a pořídili jsme si vlastního pejska, australského ovčáka. Pojmenovali jsme ho “Jack” po slavném filmu “Piráti z Karibiku”. Když byl malinký, koupila jsem mu pirátský šátek a po založení jeho instagramu (@auojack) se stal už jako štěňátko docela populární. Při zakládání jeho účtu jsem přemýšlela, že jej využiji jako deníček, kde sem tam nahraju nějakou fotečku, avšak profil se obrátil do úplně jiného měřítka. Kromě kreslení se totiž věnuji i focení a instagram především využívám jako naše album, nahrávám zde vzpomínky, které bych si za pár let zase ráda připomenula — také naše začátky, zážitky, apod.

Jacka jsem kreslila také. Od roku 2020 jsem začala aktivně podnikat ve směru grafiky, ale především kreslení a tvoření ilustrací. Následovala tvorba webových stránek, Google firmy a mnoho dalšího jako např. sociální sítě apod. Byla jsem 100% přesvědčená, že nepůjdu s davem a budu tvořit ilustrace pouze se zvířecí tématikou v “cartoon” stylu.

Už praktický celý rok se živím pouze kreslením domácích mazlíčků a jiných zvířat a zájem je opravdu obrovský. Tvořím do všech zemí světa.

Důležité je být sám sebou a pokračovat v tom, co vás baví. A hlavně se nevzdávat.

Napsala pro Vás  Annie (@sketchy.annie)